Co musisz rozważyć przed zakupem i rozpoczęciem budowy ogrodzenia betonowego?

Dlaczego projekt i analiza ogrodzenia jest równie ważna jak jego prawidłowe wykonanie?
Ogrodzenie betonowe to zazwyczaj jednorazowa inwestycja. Właściwie wykonane ogrodzenie jest w stanie zachować swoją formę w nienaruszonym stanie przez nawet kilkadziesiąt lat. Warto jest dokładnie zastanowić się nad jego funkcjonalnością, kolorem, sposobem budowy czy wyborem elementów o dopasowanych do potrzeb wymiarach.

Dlaczego projekt i analiza ogrodzenia jest równie ważna jak jego prawidłowe wykonanie?
Ogrodzenie betonowe to zazwyczaj inwestycja na lata. Właściwie wykonane ogrodzenie jest w stanie zachować swoją formę w nienaruszonym stanie przez nawet kilkadziesiąt lat. Warto jest więc dokładnie zastanowić się nad jego funkcjonalnością, kolorem, sposobem budowy czy wyborem elementów o dopasowanych do potrzeb wymiarach.

Oto kilka kwestii, które należy rozważyć przed rozpoczęciem inwestycji:


1. Kolor
Jaki kolor ogrodzenia murowanego wybrać?
Ogrodzenie jest wizytówką domu, pierwszym elementem, na który zwracamy uwagę wchodząc na teren posesji. W aktualnie panujących trendach dominują szarości, zarówno spokojne, jednolite odcienie jak również zwracające uwagę melanże. W naszej ofercie dostępne są aktualnie trzy jednolite kolory – MØRK, SØLV, HVIT (o naszych monochromatycznych szarościach pisaliśmy tutaj) oraz cztery dopracowane melanże – GRÅ, JORD i nowości linii MILD – NOX i LUX.

Gdyby gama kolorystyczna ogrodzeń dostępnych na rynku kończyła się na szarościach, wybór byłby zdecydowanie prostszy. Jednak w paletach barw mamy do wyboru również odcienie beżu, czerwieni, brązu a nawet połączenia wszystkich tych kolorów. Tutaj polecamy zapoznanie się z naszym prawdopodobnie najoryginalniejszym kolorem – STERK.

W ofercie ogrodzeń Konekt melanże zajmują specjalne miejsce. Nazywamy się Specjalistami od melanżu! – nie bez powodu. Linia BOKA to aż 5 melanży a w linii MILD oferujemy dwa kolejne. O kolorach RØD, BRUN, STERK pisaliśmy w poście. Ogrodzenie estetyczne czy praktyczne? Mamy dobrą wiadomość. Ogrodzenie zarówno może być estetyczną jak i praktyczną inwestycją dzięki odpowiedniej budowie, impregnacji i regularnej pielęgnacji.

2. Sposób budowy
Mijanka czy na prosto? Pod przęsło czy pełny mur? To dwa pierwsze pytania, na które inwestor powinien sobie odpowiedzieć. Następnym krokiem jest wybór elementów z których ogrodzenie będzie zbudowane. Możemy wybrać jeden element z pasującym do niego daszkiem lub zabawić się formą i wybrać nawet 7 elementów, które między innymi umożliwią budowę na mijankę. Opcji jest wiele, wszystkie nasze propozycje budowy ogrodzeń dostępne są tutaj. Na podstronie opisaliśmy zarówno sposoby jak i listy elementów, z których mogą być zbudowane.

3. Szerokość
Jeśli mowa o szerokości ogrodzenia betonowego, odpowiedź „to zależy…” jest jak najbardziej trafna. Elementy naszego systemu ogrodzeniowego umożliwiają zbudowanie ogrodzenia między innymi z bloczków ogrodzeniowych o wymiarach 50/20/20 cm – są to wymiary najpopularniejsze na rynku ogrodzeń betonowych. Zazwyczaj bloczek ten stanowi większość inwestycji, a dodatkiem są bloczki o wymiarach 36/36/20 cm, które są idealnym rozmiarem dla słupków, na których opiera się montaż bram czy furtek. W ofercie Konekt Ogrodzenia dostępny jest również nowy, bloczek ogrodzeniowy o wymiarach 50/28/20 cm. Jest to większy rozmiar, który może spełnić rolę zarówno podmurówki jak i słupka. Bez obaw możemy montować na nim wspomniane elementy stalowe. Bloczek ogrodzeniowy 50/28/20 cm przy wyborze pełnego muru, robi wrażenie imponującej budowli.

Jaka powinna być zatem szerokość ogrodzenia? Odpowiedź na to pytanie jest indywidualną decyzją inwestora. Bloczki ogrodzeniowe naszej firmy umożliwiają budowę ogrodzenia o szerokości 36, 28 lub 20 cm. Pamiętajmy, że zawsze jednak możemy podwoić liczbę bloczków i w efekcie uzyskać ogrodzenie betonowe o szerokości od 40 do nawet 72 cm.

4. Termin rozpoczęcia budowy
Najlepszym okresem na budowę ogrodzenia betonowego są miesiące od kwietnia do października. Wówczas warunki pogodowe pozwalają na swobodne wykonanie ogrodzenia. Termin rozpoczęcia budowy ogrodzenia musi być jednak ściśle uzgodniony z wykonawcą ogrodzenia, tak aby osoba, z którą współpracujemy miała możliwość rozpoczęcia prac w określonym terminie. Pewna i dotrzymana data dostawy systemu ogrodzeniowego jest kluczem do sukcesu i braku stresu. Z doświadczenia polecamy ustalenie terminu dostawy na co najmniej 3 dni przed planowanym rozpoczęciem prac. Ważne jest również złożenie zamówienia w odpowiednim czasie. Ogrodzenia Konekt dostarczamy pod wskazany adres już nawet w dwa dni robocze. Termin ten nie jest jednak regułą na rynku, może zdarzyć się, że na ogrodzenie będziemy musieli czekać nawet 8-10 tygodni. 48H a 10 tygodni? Różnica jest znacząca.

Sprawdź również...

Konekt Ogrodzenia HVIT Zaimpregnowany
22 stycznia 2024

Skuteczna impregnacja ogrodzenia – co warto wiedzieć?

Decyzja budowy ogrodzenia betonowego to przede wszystkim inwestycja na lata. Prawidłowo zbudowane i pielęgnowane ogrodzenia będzie grodzić posesję nawet przez kilkadziesiąt lat. Istotnym więc jest dokonanie właściwego wyboru producenta, z którego oferty będziemy korzystać, jak również stosować się do wskazówek dotyczących zachowania formy i wyglądu ogrodzenia przez całą jego żywotność. W ofercie Konekt Ogrodzenia dostępne są nie tylko trwałe elementy betonowe, ale również preparaty służące do jego impregnacji oraz czyszczenia.

Chemia Konekt Ogrodzenia 1
15 stycznia 2024

Wykwity na ogrodzeniu – czym są? oraz najczęściej pojawiające się pytania

Wykwity powstają pod wpływem rozpuszczania się w wodzie wodorotlenku wapnia zawartego w betonie. W reakcji z dwutlenkiem węgla zawartym w powietrzu powstaje węglan wapnia, który charakteryzuje się białym nalotem na betonowych elementach. Wykwit wapienny jest zjawiskiem naturalnym, wynikającym z procesów chemicznych i fizycznych zachodzących w trakcie dojrzewania betonu.