Dlaczego warto impregnować ogrodzenie betonowe?

Budując ogrodzenie betonowe oczekujemy, że będzie ono trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Ogrodzenia Konekt już na etapie produkcyjnym są poddawane dodatkowym procesom, które zabezpieczają je przed warunkami atmosferycznymi. Jednak już zbudowane ogrodzenie, możemy dodatkowo zaimpregnować i zabezpieczyć na długie lata. Dlaczego? Jest co najmniej kilka argumentów.

Budując ogrodzenie betonowe oczekujemy, że będzie ono trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Ogrodzenia Konekt już na etapie produkcyjnym są poddawane dodatkowym procesom, które zabezpieczają je przed warunkami atmosferycznymi. Jednak już zbudowane ogrodzenie, możemy dodatkowo zaimpregnować i zabezpieczyć na długie lata. Dlaczego? Jest co najmniej kilka argumentów.

Chemia do betonu KONEKT - produkty

Ochronna bariera zapobiegająca wnikaniu wilgoci
Impregnacja betonowego ogrodzenia tworzy ochronną barierę, która zapobiega wnikaniu wilgoci, deszczu i innych czynników atmosferycznych do struktury betonu. Dzięki temu ogrodzenie staje się bardziej odporne. Impregnacja znacząco przedłuża trwałość ogrodzenia, chroniąc je przed działaniem czynników zewnętrznych.

Zachowanie pierwotnego koloru i wyglądu
Impregnacja ogrodzenia betonowego pomaga zachować jego pierwotny kolor i wygląd. Beton, pod wpływem działania promieni UV i czynników atmosferycznych, może ulegać wyblaknięciu i zmianom koloru. Impregnacja tworzy warstwę ochronną, która minimalizuje te negatywne skutki i utrzymuje świeży i atrakcyjny wygląd ogrodzenia.

Ułatwienie w czyszczeniu i impregnacji ogrodzenia
Impregnowane ogrodzenie betonowe jest znacznie łatwiejsze do czyszczenia i konserwacji. Powłoka impregnująca sprawia, że powierzchnia ogrodzenia jest mniej podatna na przywieranie brudu, kurzu czy innych zanieczyszczeń. Regularne czyszczenie będzie szybsze i skuteczniejsze, a ogrodzenie będzie dłużej zachowywać swoje estetyczne walory.

Impregnacja ogrodzenia betonowego to kluczowy krok, aby zapewnić mu dodatkową ochronę i utrzymać estetyczny wygląd na dłużej. Dzięki impregnacji możemy zwiększyć trwałość ogrodzenia, zminimalizować wpływ czynników atmosferycznych, utrzymać kolor oraz ułatwić czyszczenie. To inwestycja, która się opłaca i przyczynia się do długotrwałej satysfakcji z pięknego ogrodzenia betonowego. W naszej ofercie dostępne są dwa rodzaje impregnatów -> Impregnaty koloryzujące do betonu oraz Preparat impregnujący – uniwersalny. Impregnat koloryzujący do betonu Konekt dostępny jest w czterech kolorach zawierających barwnik dopasowany do jednolitych kolorów z linii Boka. Natomiast Preparat impregnujący – uniwersalny sprawdzi się do każdego wykończenia. Bezbarwny preparat daje efekt podbicia koloru i zwiększa hydrofobowość betonu oraz zabezpiecza powierzchnie od osadzania się zabrudzeń. Stosując Preparat impregnujący – uniwersalny otrzymamy efekt podbicia koloru.

Sprawdź również...

Konekt Ogrodzenia HVIT Zaimpregnowany
22 stycznia 2024

Skuteczna impregnacja ogrodzenia – co warto wiedzieć?

Decyzja budowy ogrodzenia betonowego to przede wszystkim inwestycja na lata. Prawidłowo zbudowane i pielęgnowane ogrodzenia będzie grodzić posesję nawet przez kilkadziesiąt lat. Istotnym więc jest dokonanie właściwego wyboru producenta, z którego oferty będziemy korzystać, jak również stosować się do wskazówek dotyczących zachowania formy i wyglądu ogrodzenia przez całą jego żywotność. W ofercie Konekt Ogrodzenia dostępne są nie tylko trwałe elementy betonowe, ale również preparaty służące do jego impregnacji oraz czyszczenia.

Chemia Konekt Ogrodzenia 1
15 stycznia 2024

Wykwity na ogrodzeniu – czym są? oraz najczęściej pojawiające się pytania

Wykwity powstają pod wpływem rozpuszczania się w wodzie wodorotlenku wapnia zawartego w betonie. W reakcji z dwutlenkiem węgla zawartym w powietrzu powstaje węglan wapnia, który charakteryzuje się białym nalotem na betonowych elementach. Wykwit wapienny jest zjawiskiem naturalnym, wynikającym z procesów chemicznych i fizycznych zachodzących w trakcie dojrzewania betonu.