Tradycja w nowoczesności

Dawniej ogrodzenie stanowiło jedynie zabezpieczenie przed niechcianymi osobnikami na posesji, później im bardziej ażurowe lub pozawijane tym bardziej wyszukane. Aktualnie im prościej tym lepiej – minimalizm to coraz częściej wykorzystywany trend, również w budownictwie. Architekci bazują na tradycyjnych rozwiązaniach zarówno przy klasycznym jak i bardziej ekstrawaganckim budownictwie.

Dawniej ogrodzenie stanowiło jedynie zabezpieczenie przed niechcianymi osobnikami na posesji, później im bardziej ażurowe lub pozawijane tym bardziej wyszukane. Aktualnie im prościej tym lepiej – minimalizm to coraz częściej wykorzystywany trend, również w budownictwie. Architekci bazują na tradycyjnych rozwiązaniach zarówno przy klasycznym jak i  bardziej ekstrawaganckim budownictwie.

Ogrodzenia betonowe prezentują się jednocześnie klasycznie jak i nowocześnie – wystarczy dopasować rodzaj montażu aby zmienić postrzeganie całego ogrodzenia. Do wybory mamy montaż na przemian lub na prosto. Budowanie naprzemienne polega na układaniu murków na przemian, tak aby nie były ustawione równolegle do siebie. Budowanie naprzemienne jest klasycznym rodzajem montowania stosowanym od lat. Budowanie na prosto to układanie pustaków jeden pod drugim, równolegle – coraz chętniej wybierane ze względu na gustowny i ponadczasowy wygląd. Możemy również zdecydować o tym, czy chcemy w ogrodzenie w wersji pełnej czy mamy w planach połączenie betonowych elementów z innymi materiałami, np. metalowymi przęsłami, drewnianymi sztachetami a nawet szklanymi płytami – możliwości łączenia jest wiele, ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Elementy ogrodzeniowe swoim wyglądem nawiązują do kamienia, który w budownictwie występuje od wielu lat a obecnie jest najmodniejszym rozwiązaniem architektonicznym. 

Poza swoim estetycznym i pasującym niemalże do wszystkiego wyglądem, betonowe ogrodzenie jest też bardzo stabilne, trwałe i wyjątkowo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne czy atmosferyczne. Elegancko oddziela posesję od otoczenia jednocześnie zmniejszając dobiegający z zewnątrz hałas.

Sprawdź również...

Konekt Ogrodzenia HVIT Zaimpregnowany
22 stycznia 2024

Skuteczna impregnacja ogrodzenia – co warto wiedzieć?

Decyzja budowy ogrodzenia betonowego to przede wszystkim inwestycja na lata. Prawidłowo zbudowane i pielęgnowane ogrodzenia będzie grodzić posesję nawet przez kilkadziesiąt lat. Istotnym więc jest dokonanie właściwego wyboru producenta, z którego oferty będziemy korzystać, jak również stosować się do wskazówek dotyczących zachowania formy i wyglądu ogrodzenia przez całą jego żywotność. W ofercie Konekt Ogrodzenia dostępne są nie tylko trwałe elementy betonowe, ale również preparaty służące do jego impregnacji oraz czyszczenia.

Chemia Konekt Ogrodzenia 1
15 stycznia 2024

Wykwity na ogrodzeniu – czym są? oraz najczęściej pojawiające się pytania

Wykwity powstają pod wpływem rozpuszczania się w wodzie wodorotlenku wapnia zawartego w betonie. W reakcji z dwutlenkiem węgla zawartym w powietrzu powstaje węglan wapnia, który charakteryzuje się białym nalotem na betonowych elementach. Wykwit wapienny jest zjawiskiem naturalnym, wynikającym z procesów chemicznych i fizycznych zachodzących w trakcie dojrzewania betonu.