Tradycja w nowoczesności

Dawniej ogrodzenie stanowiło jedynie zabezpieczenie przed niechcianymi osobnikami na posesji, później im bardziej ażurowe lub pozawijane tym bardziej wyszukane. Aktualnie im prościej tym lepiej – minimalizm to coraz częściej wykorzystywany trend, również w budownictwie. Architekci bazują na tradycyjnych rozwiązaniach zarówno przy klasycznym jak i bardziej ekstrawaganckim budownictwie.

Dawniej ogrodzenie stanowiło jedynie zabezpieczenie przed niechcianymi osobnikami na posesji, później im bardziej ażurowe lub pozawijane tym bardziej wyszukane. Aktualnie im prościej tym lepiej – minimalizm to coraz częściej wykorzystywany trend, również w budownictwie. Architekci bazują na tradycyjnych rozwiązaniach zarówno przy klasycznym jak i  bardziej ekstrawaganckim budownictwie.

Ogrodzenia betonowe prezentują się jednocześnie klasycznie jak i nowocześnie – wystarczy dopasować rodzaj montażu aby zmienić postrzeganie całego ogrodzenia. Do wybory mamy montaż na przemian lub na prosto. Budowanie naprzemienne polega na układaniu murków na przemian, tak aby nie były ustawione równolegle do siebie. Budowanie naprzemienne jest klasycznym rodzajem montowania stosowanym od lat. Budowanie na prosto to układanie pustaków jeden pod drugim, równolegle – coraz chętniej wybierane ze względu na gustowny i ponadczasowy wygląd. Możemy również zdecydować o tym, czy chcemy w ogrodzenie w wersji pełnej czy mamy w planach połączenie betonowych elementów z innymi materiałami, np. metalowymi przęsłami, drewnianymi sztachetami a nawet szklanymi płytami – możliwości łączenia jest wiele, ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Elementy ogrodzeniowe swoim wyglądem nawiązują do kamienia, który w budownictwie występuje od wielu lat a obecnie jest najmodniejszym rozwiązaniem architektonicznym. 

Poza swoim estetycznym i pasującym niemalże do wszystkiego wyglądem, betonowe ogrodzenie jest też bardzo stabilne, trwałe i wyjątkowo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne czy atmosferyczne. Elegancko oddziela posesję od otoczenia jednocześnie zmniejszając dobiegający z zewnątrz hałas.

Sprawdź również...

3 lipca 2023

5 powodów, dla których warto wybrać ogrodzenie betonowe

Na rynku dostępna jest mnogość rozwiązań dotyczących budowy ogrodzenia. Zarówno ilość materiałów, jak również sposobów budowy jest imponująca i niekiedy ciężko jest podjąć decyzję. Jednym z dostępnych na rynku materiałów jest beton – dlaczego warto wybrać ogrodzenie właśnie z betonu? Poniżej odpowiedź na to pytanie.

30 czerwca 2023

Poznaj nasze propozycje i postaw na szarość

Podczas planowania ogrodzenia często zastanawiamy się, jaki kolor wybrać. O ile popularne są ogrodzenia w klasycznym białym lub ciepłym brązie, dzisiaj chciałbym skupić się na zaletach szarego ogrodzenia. Szarość może być doskonałym wyborem dla Twojego ogrodu, i oto dlaczego.