Tradycja w nowoczesności

Dawniej ogrodzenie stanowiło jedynie zabezpieczenie przed niechcianymi osobnikami na posesji, później im bardziej ażurowe lub pozawijane tym bardziej wyszukane. Aktualnie im prościej tym lepiej – minimalizm to coraz częściej wykorzystywany trend, również w budownictwie. Architekci bazują na tradycyjnych rozwiązaniach zarówno przy klasycznym jak i bardziej ekstrawaganckim budownictwie.

Dawniej ogrodzenie stanowiło jedynie zabezpieczenie przed niechcianymi osobnikami na posesji, później im bardziej ażurowe lub pozawijane tym bardziej wyszukane. Aktualnie im prościej tym lepiej – minimalizm to coraz częściej wykorzystywany trend, również w budownictwie. Architekci bazują na tradycyjnych rozwiązaniach zarówno przy klasycznym jak i  bardziej ekstrawaganckim budownictwie.

Ogrodzenia betonowe prezentują się jednocześnie klasycznie jak i nowocześnie – wystarczy dopasować rodzaj montażu aby zmienić postrzeganie całego ogrodzenia. Do wybory mamy montaż na przemian lub na prosto. Budowanie naprzemienne polega na układaniu murków na przemian, tak aby nie były ustawione równolegle do siebie. Budowanie naprzemienne jest klasycznym rodzajem montowania stosowanym od lat. Budowanie na prosto to układanie pustaków jeden pod drugim, równolegle – coraz chętniej wybierane ze względu na gustowny i ponadczasowy wygląd. Możemy również zdecydować o tym, czy chcemy w ogrodzenie w wersji pełnej czy mamy w planach połączenie betonowych elementów z innymi materiałami, np. metalowymi przęsłami, drewnianymi sztachetami a nawet szklanymi płytami – możliwości łączenia jest wiele, ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Elementy ogrodzeniowe swoim wyglądem nawiązują do kamienia, który w budownictwie występuje od wielu lat a obecnie jest najmodniejszym rozwiązaniem architektonicznym. 

Poza swoim estetycznym i pasującym niemalże do wszystkiego wyglądem, betonowe ogrodzenie jest też bardzo stabilne, trwałe i wyjątkowo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne czy atmosferyczne. Elegancko oddziela posesję od otoczenia jednocześnie zmniejszając dobiegający z zewnątrz hałas.

Sprawdź również...

Co musisz rozważyć przed zakupem i rozpoczęciem budowy ogrodzenia betonowego?
28 marca 2022

Co musisz rozważyć przed zakupem i rozpoczęciem budowy ogrodzenia betonowego?

Dlaczego projekt i analiza ogrodzenia jest równie ważna jak jego prawidłowe wykonanie?
Ogrodzenie betonowe to zazwyczaj jednorazowa inwestycja. Właściwie wykonane ogrodzenie jest w stanie zachować swoją formę w nienaruszonym stanie przez nawet kilkadziesiąt lat. Warto jest dokładnie zastanowić się nad jego funkcjonalnością, kolorem, sposobem budowy czy wyborem elementów o dopasowanych do potrzeb wymiarach.

20 lipca 2021

Jak umiejętnie dobrać barwę? – Ciepłe melanże

Aby odpowiedzialnie wprowadzić kolor do otoczenia, przyjmuje się zasadę proporcji kolorów 60/30/10, to znaczy 60% koloru podstawowego, 30% koloru pokrewnego i 10% koloru kontrastowego. Zasada trzech kolorów jest niezawodną zasadą, której należy przestrzegać podczas aranżacji każdej posiadłości.