Jak umiejętnie dobrać barwę? – Ciepłe melanże

Aby odpowiedzialnie wprowadzić kolor do otoczenia, przyjmuje się zasadę proporcji kolorów 60/30/10, to znaczy 60% koloru podstawowego, 30% koloru pokrewnego i 10% koloru kontrastowego. Zasada trzech kolorów jest niezawodną zasadą, której należy przestrzegać podczas aranżacji każdej posiadłości.

Prosta zasada doboru kolorów mówi, że ciepłe barwy inspirują, a zimne – koją, uspokajają. Dopasowując kolorystykę do otoczenia, możesz wpływać na sposób, w jaki przyciągniesz uwagę innych oraz na to jak sam będziesz się czuł na swojej posesji.

Aby odpowiedzialnie wprowadzić kolor do otoczenia, przyjmuje się zasadę proporcji kolorów 60/30/10, to znaczy 60% koloru podstawowego, 30% koloru pokrewnego i 10% koloru kontrastowego. Zasada trzech kolorów jest niezawodną zasadą, której należy przestrzegać podczas aranżacji każdej posiadłości.

Ta zasada jest doskonałym odzwierciedleniem naszych bloczków ogrodzeniowych BOKA w odcieniach melanży. Głównymi kolorami są ciemna czerwień, beż i brąz. Kolorami pokrewnymi są ich jaśniejsze odcienie a kontrastującymi – te ciemniejsze. Dzięki temu prezentują się spójnie i proporcjonalnie.

W naszej ofercie mamy trzy ciepłe odcienie melanży: ROD, BRUN i STERK.

Kolor ROD odznacza się gustownym i ponadczasowym charakterem. Szykowna czerwień zdecydowanie przykuwa oko i wyróżnia się na każdym tle. Ciemną czerwień można rozjaśnić zestawiając ją z odcieniem beżowym lub popielatym. Sprawdzi się też świetnie z ciemną leśną zielenią jak również z budowlami w industrialnym stylu.

Kolor BRUN z języka norweskiego oznacza brązowy. Może być łączony z niemal każdym kolorem. Najlepiej czuje się w zestawieniu z barwami neutralnymi: bielą, szarością, beżem czy écru. Pięknie współgra także z kolorami kontrastującymi. Ten ciepły odcień klasycznie wpasuje się do otoczenia. Dzięki swojej uniwersalności sprosta oczekiwaniom każdego odbiorcy dodając nieruchomości szyku i elegancji. Ciepła barwa zapewni efektowne i zarazem łagodne wykończenie posesji.

Kolor STERK to kompozycja łącząca w sobie odcienie brązu i szarości. Idealnie prezentuje się na jednolitym, jasnym tle, jak również w otoczeniu wielu barw i tekstur np. bogatego ogrodu. Jest przykładem elementów systemu ogrodzeniowego, w którym estetyka przenika się z funkcjonalnością. Idealnie sprawdzi się w postaci solidnego muru otaczającego posesję lub ogrodzenia uzupełnionego przęsłami.

W naszej ofercie posiadamy jeszcze jeden melanż – GRA w odcieniach szarości, ale o nim więcej w osobnym wpisie.

Sprawdź również...

Konekt Ogrodzenia HVIT Zaimpregnowany
22 stycznia 2024

Skuteczna impregnacja ogrodzenia – co warto wiedzieć?

Decyzja budowy ogrodzenia betonowego to przede wszystkim inwestycja na lata. Prawidłowo zbudowane i pielęgnowane ogrodzenia będzie grodzić posesję nawet przez kilkadziesiąt lat. Istotnym więc jest dokonanie właściwego wyboru producenta, z którego oferty będziemy korzystać, jak również stosować się do wskazówek dotyczących zachowania formy i wyglądu ogrodzenia przez całą jego żywotność. W ofercie Konekt Ogrodzenia dostępne są nie tylko trwałe elementy betonowe, ale również preparaty służące do jego impregnacji oraz czyszczenia.

Chemia Konekt Ogrodzenia 1
15 stycznia 2024

Wykwity na ogrodzeniu – czym są? oraz najczęściej pojawiające się pytania

Wykwity powstają pod wpływem rozpuszczania się w wodzie wodorotlenku wapnia zawartego w betonie. W reakcji z dwutlenkiem węgla zawartym w powietrzu powstaje węglan wapnia, który charakteryzuje się białym nalotem na betonowych elementach. Wykwit wapienny jest zjawiskiem naturalnym, wynikającym z procesów chemicznych i fizycznych zachodzących w trakcie dojrzewania betonu.