Przykładowe sposoby budowania systemu ogrodzeniowego

Ogrodzenie nie powinno być dziełem przypadku a odpowiednio wcześniej zaplanowaną kompozycją podkreślającą charakter przestrzeni. Istnieją dwie możliwości układania murków, adekwatnie do wybranego przez nas stylu.

Ogrodzenie nie powinno być dziełem przypadku a odpowiednio wcześniej zaplanowaną kompozycją podkreślającą charakter przestrzeni. Istnieją dwie możliwości układania murków, adekwatnie do wybranego przez nas stylu.

BUDOWANIE NAPRZEMIENNE – polega na układaniu murków na przemian, tak aby nie były ustawione równolegle do siebie. Budowanie naprzemienne jest klasycznym rodzajem montowania stosowanym od lat. Odzwierciedla tradycyjne spojrzenie na otoczenie.

BUDOWANIE NA PROSTO – polega na układaniu pustaków jeden pod drugim, równolegle. Budowanie na prosto jest coraz częściej wybierane ze względu na swą innowacyjność oraz estetykę wyglądu. Atrakcyjnie wyróżnia przydomowy teren jednocześnie nadając mu modernistyczny charakter.

Elementy ogrodzeniowe należy najpierw ułożyć na sucho w celu sprawdzenia prawidłowego ustawienia stosując się do zasady 5 palet.

Sprawdź również...

Konekt Ogrodzenia HVIT Zaimpregnowany
22 stycznia 2024

Skuteczna impregnacja ogrodzenia – co warto wiedzieć?

Decyzja budowy ogrodzenia betonowego to przede wszystkim inwestycja na lata. Prawidłowo zbudowane i pielęgnowane ogrodzenia będzie grodzić posesję nawet przez kilkadziesiąt lat. Istotnym więc jest dokonanie właściwego wyboru producenta, z którego oferty będziemy korzystać, jak również stosować się do wskazówek dotyczących zachowania formy i wyglądu ogrodzenia przez całą jego żywotność. W ofercie Konekt Ogrodzenia dostępne są nie tylko trwałe elementy betonowe, ale również preparaty służące do jego impregnacji oraz czyszczenia.

Chemia Konekt Ogrodzenia 1
15 stycznia 2024

Wykwity na ogrodzeniu – czym są? oraz najczęściej pojawiające się pytania

Wykwity powstają pod wpływem rozpuszczania się w wodzie wodorotlenku wapnia zawartego w betonie. W reakcji z dwutlenkiem węgla zawartym w powietrzu powstaje węglan wapnia, który charakteryzuje się białym nalotem na betonowych elementach. Wykwit wapienny jest zjawiskiem naturalnym, wynikającym z procesów chemicznych i fizycznych zachodzących w trakcie dojrzewania betonu.